WhatsApp

Arıtma Tesisi Ekipmanları

Arıtma Tesisi Ekipmanları

Arıtma Tesisi Ekipmanları

Arıtma tesisi ekipmanları; arıtma sistemlerinde kullanılan işlevsel mekanizma ve sistemlere verilen genel addır. Arıtma tesisi ekipmanları sırasıyla:

  • Dairesel Izgara,
  • Döner Tambur Elek,
  • Filtre Pres,
  • Mekanik Izgara,

Şeklinde ifade edilebilir. Dairesel ızgaralar, şekli itibariyle daire biçiminde hareket eden ızgaralara verilen isimdir. Dairesel ızgarada, ızgara çubuklarının yüzeyini dairesel yönde hareket ettiren bir tırmık bulunur ve dıştan temizleme ekipmanı mevcuttur. Uzun vadeli kullanımda herhangi bir sorun yaşanmaksızın rahatlıkla kullanılabilen dairesel ızgaralar sayesinde yüksek verim elde edilebilir.

CTT Endüstri Arıtma Tesisi Ekipmanları

CTT endüstri kapsamsında sunulan arıtma tesisi ekipmanları içerisinde ifade edilen dairesel ızgaranın yanı sıra bir de mekanik ızgara sistemi bulunur. Genellikle ön arıtım safhasında kullanılan mekanik ızgara ile arıtma tesisine giriş sürecinde su ve birlikte gelen katı maddeler, su içinde çözünemeyen maddelerin arıtma tesisi bünyesinde organik yükü çoğaltan pompa fonksiyonuna benzer bir görev ile mekanik ekipmanların çalışması esnasında bir problem vermesi halinde çözüm sunar.

Arıtma Tesisi Ekipmanları Ne İşe Yarar?

Mekanik ve dairesel ızgara sistemi ifade edildikten sonra arıtma tesisi ekipmanı kapsamında filtre pres sistemine de değinmek gerekir. Filtre pres ekipmanı, sıvı – katı ayrımında kullanılan bir mekanik filtreleme sistemidir. Sistem sayesinde içinde katı cisimlerin bulunduğu, pompalanabilir nitelikteki viskozitedeki sıvılar bir basınç yardımı ile filtrelenir.

Döner tambur elek ekipmanı ise temizleme sürecinde; ağaç parçaları ve saman gibi istenmeyen maddelerin arıtılması esnasında harici ekipmanlara zarar verilmemesi adına faaliyet gösteren oldukça önemli arıtma tesisi ekipmanları arasında yer alır.

Arıtma Tesisi Ekipmanları

Paylaş

Fiyat Teklifi